Wybielanie Zębów – Ranking Środków Wybielających Zęby

Wybielanie Zębów – Ranking Środków Wybielających Zęby

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Wybielanie zębów - jakie opinie można znaleźć na forach?

Fora internetowe rozgrzewają liczne dyskusje o sposobach na wybielanie zębów. Zaczynając od naturalnych metod (stosowanie soku z cytryny lub proszku do pieczenia), a kończąc na bardzo kosztownych zabiegach wybielania zębów hybrydowym akceleratorem Polus firmy Beyond. Jedyne co łączy wszystkie wpisy to cel, jaki się chce przy wykorzystaniu tych metod osiągnąć – efekt śnieżnobiałych zębów typowych dla największych gwiazd Hollywood. Niestety wiele osób nie wie, że...

Największe gwiazdy filmowe nie wybielają zębów...

Oprócz bowiem śnieżnobiałego koloru ich celem jest piękny kształt zębów. Tego im samo wybielanie nie zagwarantuje. Dlatego też bardzo często decydują się na licówki, które korygują kształt zębów i maskują otarcia, wady szkliwa i niewielkie złamania (na kwestię tę zwraca uwagę Sergio na jednym z for). Emzeta na tej samej stronie zauważa z kolei, że częstotliwość zakładania implantów, czyli sztucznych zębów wkręcanych w kość specjalną śrubą, nie jest znowu tak wysoka, jak się może wydawać. Są gwiazdy, które z natury mają piękne zęby, które wystarczy tylko wybielić...

„Na wybielanie zębów w gabinecie mnie nie stać...”

Pisze justynaa na forum o2. Zwraca uwagę również na pasty wybielające, które nie dają oszałamiających efektów. Katarin83 z kolei zauważa, że nieumiejętne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym (u lekarza, który chce przede wszystkim zarobić) niszczy szkliwo, prowadzi do odwapnienia zębów i osłabia ich strukturę. Z drugiej strony internauci słusznie zauważają, że wybielanie zębów w gabinecie nie gwarantuje rezultatów raz na zawsze. Zabiegi należy powtarzać.

Powszechną wiedzą, jaka przewija się na forum, są rady dotyczące ograniczenia picia kawy, soków, czerwonego wina, jedzenia buraczków, zaleca się zwrócić uwagi na leki, jakie się przyjmuje, rzucić palenie, co może przedłużyć efekty uzyskane podczas wybielania zębów w gabinecie. To najtańsza metoda wybielania zębów, która niestety działa tylko wtedy, kiedy zęby są z natury białe lub właśnie wybielone.

Okiem lekarza

Co do trwałości efektów wybielania zębów złudzeń nie pozostawia nawet lekarz, który na wspomnianym forum potwierdza, że naprawdę białe zęby mogą mieć osoby, które mają z natury jasną zębinę i żywią się jedynie mlekiem, unikają kawy, herbaty, papierosów, czerwonego wina, soków i coli. Dentysta zwraca uwagę również na kąt padania światła, kontrast (u osób o naturalnie ciemnym odcieniu skóry lub mocno opalonych zęby wydają się bielsze).

Dentysta oprócz wymienionych wyżej powodów ciemnienia zębów, wymienia również zmiany zabarwienia, które obserwuje się na zębach po antybiotykach (przeważnie po stosowaniu leków na bazie tetracyklin, takie kilkuwarstwowe przebarwienia powstają najczęściej do 8 roku życia i można je wybielić w gabinecie w przeciągu 18 miesięcy), po stosowaniu past z fluorem (brunatne plamy fluorowe, które wybiela się podczas krótkich zabiegów ze względu na dużą wrażliwość zębów albo białe przebarwienia w formie kropeczek i kreseczek) lub spowodowanych uszkodzeniami zębów.

Fluor a wybielanie zębów

A jaka jest prawda o pastach z fluorem? Czy ich używanie jest naprawdę konieczne? Czy pomagają, a może szkodzą? Tego też można dowiedzieć się na forum...

Fluor w pastach jest bardzo przydatny, co wyjaśnia jeden z dentystów na forum, ale w zbyt dużych stężeniach prowadzi do przebarwień. Używanie past z fluorem jest szczególnie ważne u małych dzieci oraz kobiet w ciąży, u których dochodzi do odwapnienia zębów oraz do pogorszenia ich kondycji. Stąd tak ważne jest, by wybierać pasty o dobrze skomponowanym składzie, na przykład Pearl White.

Uwaga – tego nie róbcie

W wielu gabinetach dentystycznych, co zauważa naprawdę sporo użytkowników różnych for internetowych, na pierwszym miejscu stoi zysk, dopiero na kolejnych dobro pacjenta. Z tego powodu bardzo częstą praktyką jest wykonywanie za jednym razem skalingu, piaskowania oraz wybielania.

Po usunięciu kamienia zaleca się odczekać 10-14 dni na wykonanie zabiegu wybielania – ze względu na uszkodzenia szkliwa oraz zwiększony ból podczas wybielania. Ponadto w wielu gabinetach zapomina się, by po skalingu oraz piaskowaniu wypolerować zęby gumkami wykonaniu remiralizacji. O jednym i drugim trzeba pamiętać, tylko wtedy ma się pewność doskonałych i bezpiecznych efektów wybielania zębów.

A może domowe metody?

Niestety ciągle popularną receptą na białe zęby są domowe metody – stosowanie proszku do pieczenia i soku z cytryny. Niestety te metody przez wiele osób uważane za bardzo skuteczne, są jednocześnie szkodliwe dla szkliwa zębów. Cytryna o niskim pH oddziałuje podobnie na zęby jak częste wymiotowanie. Wystarczy zobaczyć, jak wyglądają zęby wieloletnich bulimiczek, by się przekonać, do czego może doprowadzić ten „doskonały i tani” sposób wybielania zębów...

Jeśli nie drogi dentysta, nic nie kosztujące metody, to co?

Odpowiedź daje niejako Anilewe, wskazując, że nie wszystkie zęby mogą być śnieżnobiałe. Trzeba mieć realne oczekiwania. Dużo zależy od budowy zęba oraz od uwarunkowań genetycznych. Najlepiej wyłuskać zalety każdej z metod: do dentysty udać się w celu konsultacji, by wykonać kontrolę zębów i przekonać się, czy są one zdrowe (tylko bowiem na zębach bez ubytków można wykonać zabieg wybielania). Następnie omijając szerokim łukiem wątpliwej jakości domowe sposoby oraz tanie zestawy do wybielania zębów, skorzystać z profesjonalnego zestawu do wybielania zębów, na przykład Rio Blue Light Teeth Whitening.