Wybielanie Zębów – Ranking Środków Wybielających Zęby

Wybielanie Zębów – Ranking Środków Wybielających Zęby

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Najpopularniejsze paski wybielające zęby

Zęby mogą lśnić, zachwycać i przyciągać spojrzenia nie tylko po wizycie u dentysty. Można zagwarantować im śnieżnobiały kolor również samodzielnie – w domu. Jedną z chętniej wybieranych metod wybielania są paski wybielające zęby i im podobne preparaty.

Które są najpopularniejsze a które najlepsze?

Blend-a-med White Strips

Blend-a-med White Strips to bezsprzecznie najpopularniejsze paski do wybielania zębów. Głównie ze względu na wysoką rozpoznawalność marki oraz dobrą dostępność. Paski White Strips nie są drogie, kosztują około 60-70 złotych, można je również nabyć w cenie promocyjnej za około 50 złotych.

Jak się ich używa?

Paski z warstwą żelu są łatwe w zakładaniu. Po rozpakowaniu jednego listka, w którym znajdują się dwa paski, jeden z nich przykleja się na górne zęby, lekko przyciskając go i jednocześnie uważając, by nie nachodził na dziąsła, z drugim postępuje się tak samo, przyklejając go na dolne zęby. Paski można stosować oddzielnie – jeśli uznamy, że chcemy wybielić tylko zęby górne lub dolne. Można je również pociąć, by wybielić poszczególne zęby (jednak wtedy trzeba liczyć się z tym, że będą się one zsuwać). Po założeniu pasków należy odczekać 30 minut. Po pół godzinie należy ściągnąć paski i usunąć pozostałość żelu. Uwaga! Nie zaleca się używania pasków od razu po umyciu zębów, bo taka aplikacja może boleśnie podrażnić dziąsła!

Jak są oceniane?

Paski są na ogół bardzo wygodne w użyciu. Nie powodują takiego dyskomfortu jak Biała Perła (od której są również skuteczniejsze). Są łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie. Niestety ich ogromną wadą jest ból, dyskomfort i nadwrażliwość, jaką powodują. Pierwsze założenie to dla osób o wrażliwych zębach prawdziwa męka (po kilkukrotnym stosowaniu nie brak głosów narzekających na pękanie szkliwa). Wszystko ze względu na skład – zawartość nadtlenku wodoru, który prowadzi do tkliwości i krwawienia dziąseł. Formuła żelu to wada, której Blend-a-med mógł zapobiec, tym bardziej że są na rynku specyfiki do wybielania zębów wolne od drażniących wodorowych nadtlenków. Mimo wszystko jednak paski Blend-a-med to dobry produkt w dobrej cenie.

Biała Perła

Zestaw Biała Perła (stomatologiczny żel wybielający) to sposób na wybielanie zębów już nie tak wygodny, jak paski Blend-a-med. Przede wszystkim ze względu na koncepcję producenta, którą nazwałabym „zrób to sam”.

Jak się jej używa?

W opakowaniu znajdziemy oddzielnie dwie tubki żelu, strzykawkę, trzy ustniki, pudełko na ustniki, instrukcję obsługi. Zanim zaczniemy wybielać zęby należy zanurzyć dwa ustniki w gorącej wodzie i wykonać odcisk swoich zębów (co ma gwarantować podczas zabiegów dokładne rozprowadzanie i wnikanie substancji wybielających). Następnie samodzielnie należy napełnić strzykawkę i rozprowadzić żel w ustniku. Wybielanie trwa 30 minut. Producent zaleca stosowanie żelu przez okres 14-30 dni, jednak większość dentystów jest zdania, że wystarczy powtarzać zabiegi przez tydzień – w tym czasie osiągnie się dobry efekt i bez doprowadzenia do trudnej do zniesienia. nadwrażliwości dziąseł.

Jak jest oceniana?

Używanie Białej Perły to duże wyzwanie. Po pierwsze dopasowanie ustników – które bardzo często okazują się za długie (trzeba je wtedy obciąć nożyczkami). Po drugie trudność przynosi sama aplikacja żelu, który wypływa i jest mocno niesmaczny. Po trzecie: w czasie wybielania ślinianki pracują jak szalone (zwłaszcza podczas ruchu – dlatego najlepiej w trakcie zabiegu po prostu nie ruszać się z miejsca, najlepiej nic nie robić). Z nadmiarem śliny trzeba coś robić – połykając ją, łykamy również żel, który jest mocno niesmaczny. Po czwarte – efekt nie jest tak spektakularny, jak w przypadku pasków Blend-a-med. Jednak niestety to nie wszystko. Biała Perła nie pozostawia dziąseł nienaruszonych. Pierwsze użycia zazwyczaj obfituje w podrażnienia, ból, dyskomfort, krwawienie. Dodatkowo nie przekonuje skład żelu – który zawiera nadtlenek karbamidu (co prawda w niskim stężeniu 10%, ale zawsze). Substancja ta zmienia powierzchnię szkliwa zęba, na której pojawiają się uszkodzenia – zagłębienia, dołki, rowki, pęknięcia, nadżerki.

Jakie plusy ma zestaw Biała Perła? Na pewno przekonuje niska cena (niższa niż pasków Blend-a-med) oraz duża dostępność zestawu. Plusem jest również dołączanie przez producenta dwóch tubek żelu (niestety otwartą tubkę można przechowywać tylko pół roku), które starczają na naprawdę długo oraz wzbogacenie ich w fluor, który pozytywnie wpływa na stan zębów. Żel ma również działanie antybakteryjne. Jest delikatniejszy niż ten zastosowany w paskach Blend-a-med – z tego powodu na efekty trzeba dłużej czekać.

Rio Blue Light Teeth Whitening

Rio Blue Light Teeth Whitening to zestaw do wybielania zębów. Składa się z niewielkiego urządzenia emitującego niebieskie światło, dwóch ustników, trzech aplikatorów ze strzykawką zawierającą żel, dwóch baterii. Producent podkreśla na stronie, że żel wybielający jest wolny od peroxide, czyli nadtlenku, który w przypadku pasków Blend-a-med prowadzi do nadwrażliwości dziąseł, a w przypadku żelu Białej Perły nawet do uszkodzeń szkliwa.

Jak się tego używa?

W opakowaniu znajduje się niewielkie poręczne urządzenie z już zamontowanym ustnikiem, który w odróżnieniu od Białej Perły wpasowuje się jednocześnie na górne i dolne zęby. W ustniku umieszcza się żel, a następnie wkłada się go do ust, włączając przycisk z przodu urządzenia. Po 10 minutach, kiedy emitowane w tym czasie niebieskie światło zgaśnie, urządzenie samo się wyłącza.

Jak jest oceniane?

Zestaw na pierwszy rzut oka dość niepozorny. Nie przekonują trzy strzykawki (producent daje możliwość dokupienia kolejnych strzykawek z żelem) – jak na tę cenę wydaje się, że można oczekiwać większej ilości żelu. Plusem jest jednak to, że w odróżnieniu od Białej Perły strzykawki są już napełnione, nie trzeba męczyć się z ich uzupełnianiem na własną rękę. Przekonuje również ustnik, który jest naprawdę wygodny – nie za długi, ani nie za krótki – w sam raz – nie trzeba go formułować, skracać, doskonale wpasowuje się w zęby. Warto docenić również to, że został on zamontowany w urządzeniu oraz to, że producent dodaje również jeden dodatkowy ustnik. Niestety pewną trudność przynosi sama aplikacja żelu – pierwszy raz jest najtrudniejszy. Kolejne aplikacje już nie stwarzają takiego problemu.

Zaletą tego zestawu jest niewątpliwie to, że żel działa w połączeniu z niebieskim światłem. Urządzenie po 10 minutach samo się wyłącza – stąd nie trzeba kontrolować czasu. W porównaniu z Białą Perłą oraz paskami Blend-a-med 10 minut to niewiele! W tym czasie oczywiście ślinianki również pracują, jednak żel nie ma drażniącego smaku jak Biała Perła, stąd jego używanie jest dużo przyjemniejsze. Dodatkowo bezpieczny skład, wolny od nadtlenków nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Podczas stosowania żelu nie ma problemu z pieczeniem, podrażnieniem dziąseł, czy uszkodzeniami szkliwa.

Najważniejsze to oczywiście efekty. Pierwszy zabieg w lekko wybiela zęby. Znaczące zmiany widać po trzecim zabiegu. Zachowując możliwie „białą dietę” (ograniczając ilość kawy, herbaty, czerwonego wina) biel utrzymuje się nawet przez pół roku. Niestety minusem jest cena (ok. 200 złotych).

Mint Cosmetics Teeth Whitening Kit

Mint Cosmetics Teeth Whitening Kit to zestaw do domowego wybielania nakładkowego, ale zestaw nietypowy, bo:

  • po pierwsze żel wybielający stworzono na bazie nadboranu sodu – najbezpieczniejszego dla zębów, a jednocześnie niezwykle skutecznego wybielacza,

  • po drugie zestaw uzupełniono o kredkę (ołówek) wybielający zęby dzięki czemu podtrzymanie efektów wybielania czy kontynuowanie kuracji wybielającej np. w czasie pobytu poza domem nie stanowi żadnego problemu.

Jak się go używa?

Na dwa sposoby: bądź metodą nakładkową, aplikując żel na zęby na około 30 minut, bądź też „malując” zęby żelem przy pomocy aplikatora w postaci kredki / ołówka.

Aplikacja jest bardzo łatwa, choć przy pierwszym razie może sprawiać niewielkie problemy (kwestia opanowania techniki). Do produktu dołączono przystępną instrukcję video.

Pełen opis zawartości zestawu znajdziesz na stronie polskiego dystrybutora – sprawdź: Mint Cosmetics Teeth Whitening Kit w Vitalab.pl.

Jak jest oceniany?

Jak każdy profesjonalny zestaw wybielający, tak i Mint Cosmetics Teeth Whitening Kit może na początku sprawiać pewne trudności. Ale zarówno przygotowanie nakładek, jak i aplikacja samego żelu jest w tym przypadku zdecydowanie najwygodniejsza. Bardzo łatwo aplikuje się też żel ołówkiem.

Największą zaletą tego produktu jest połączenie ogromnej skuteczności z brakiem skutków ubocznych w postaci nadwrażliwości zębów. Za to cenią go użytkownicy na całym świecie.

Więcej informacji o opisanych wyżej produktach, oraz kilka innych niezawodnych i bezpiecznych środków wybielających zęby znajdziesz na stronie głównej serwisu.