Wybielanie Zębów – Ranking Środków Wybielających Zęby

Wybielanie Zębów – Ranking Środków Wybielających Zęby

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

Zęby to druga część twarzy (od razu po oczach), na którą zwracamy uwagę w kontaktach towarzyskich. Piękny śnieżnobiały uśmiech dodaje uroku i pewności siebie. Nic dziwnego zatem, że zabiegi wybielania zębów cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób rozważa poprawę koloru podczas wizyty w gabinecie dentystycznym. Nie brak takich, których odstrasza cena oraz konieczność kilkukrotnego odwiedzania dentysty. Czy jednak słusznie? Jak kształtują się koszty profesjonalnego wybielania zębów w salonie?

Konsultacja przed zabiegiem

W większości gabinetów stomatologicznych oraz klinik konsultacja przed zabiegiem jest bezpłatna. Podczas takiego niezobowiązującego spotkania możemy dowiedzieć się, jak będzie wyglądał zabieg, jakich efektów można w danym przypadku się spodziewać oraz czy zęby są gotowe do wybielania (zabieg można przeprowadzić jedynie na zdrowych zębach bez próchnicy).

Wybielanie zębów metodą nakładkową

To jedna z najstarszych metod wybielania zębów, najbardziej poznana i bardzo chętnie stosowana w wielu gabinetach. Można wykonywać ją w gabinecie lub korzystając z szyny zakładanej na noc w domu pacjenta. Podstawa to stworzenie indywidualnego odcisku zębów, specjalnej nakładki, w której następnie rozprowadza się preparat wybielający. Tak przygotowany odcisk należy pozostawić na noc lub nosić kilka godzin w ciągu dnia. Często do takich nakładek (już po wybieleniu zębów) aplikuje się preparat przeciw nadwrażliwości zębów. Wybielanie tę metodą zmusza do co najmniej dwukrotnego odwiedzenia gabinetu dentystycznego.

Cena zabiegu to 600 złotych w gabinecie Vita-Dent, 700 złotych w Bluedental. Tańszą alternatywą jest zdecydowanie się na wybielanie zębów w domu za pomocą urządzenia Rio Blue Light Teeth Whitening, które wykorzystuje technologię niebieskiego światła oraz zawiera skuteczny żel do wybielania zębów. Wybiela tak samo skutecznie jak w trakcie wizyty w gabinecie, ale kosztuje niecałe 300 złotych i może być wykorzystywany kilkukrotnie.

Wybielanie zębów Bio White

Wybielanie zębów Bio White polega na użyciu lampy Bio White Accelaerator, urządzenia emitującego światło o długości 505 nm oraz wykorzystującego do wybielana nadtlenek wodoru. Dzięki urządzeniu można uzyskać efekt rozjaśnienia od 5 do 14 tonów w skali Vita (stworzonej do oceny koloru zębów). Zabieg trwa godzinę. Cena to około 900 złotych (Przychodnia Andinent, Bluedental).

Akcelerator wybielający Beyond™ Polus®

Wybielanie zębów urządzeniem Beyond uznawane jest za najbardziej profesjonalną metodę wybielania zębów na rynku. Urządzenie wykorzystuje technologię LightBrigde™ czyli silną wiązkę światła o mocy 150W oraz światła pochodzącego ze źródła LED (12 diod). Wspomniana technologia łączy te dwa źródła światła, dzięki czemu powstaje tak zwany świetlny most. Uzyskuje się tym sposobem światło o dużej mocy pokrywające niebieskie spektrum, co prowadzi do skutecznego wybielenia powierzchni zębów. Cały zabieg trwa około dwie godziny. Urządzenie Beyond uzyskało maksymalną ocenę w rankingu najlepszych urządzeń i materiałów stomatologicznych (5+) stworzonym przez amerykańską instytucję Dental Advisor. Zostało również wyróżnione nagrodą Editors Choice Award.

Za wybielanie zębów metodą Beyond zapłacimy 700 złotych za dwa łuki (w cenie promocyjnej 400 złotych) (Stomatologia Skoczylas). W gabinecie Trident natomiast ceny rozpoczynają się od 600 złotych.

Wybielanie zęba martwego

Zęby martwe nie wybielą się w tradycyjnym zabiegu. By nabrały one piękniejszej barwy, należy zadziałać na ich wnętrze, w którym zbierają się: martwa miazga, barwnik krwi i materiał wypełniający kanał. Z tego powodu do wybielania pojedynczych zębów należy podejść indywidualnie. Za taki zabieg trzeba zapłacić około 100 złotych (Przychodnia Andinent) do 250 złotych (Przychodnia Bluedental) w przypadku każdego zęba. Niestety wybielanie nie kończy się na jednej wizycie. Stomatologa w tym celu trzeba odwiedzić od dwóch do pięciu razy (na ostatniej wizycie trzeba dodatkowo zapłacić za założenie wypełnienia kompozytowego) – kolejne wizyty to koszt od 50-70 złotych. Niestety nie każdy zabieg kończy się satysfakcjonującym efektem. Nierzadko konieczne staje się założenie licówki lub korony na zębach.

Zabiegi specjalistyczne

Powyższe zabiegi są kierowane przede wszystkim do osób, które posiadają typowe przebarwienia na zębach po kawie, herbacie, czerwonym winie, itd. W ofercie gabinetów stomatologicznych można znaleźć ofertę kierowaną do osób mających przebarwienia po użyciu antybiotyków z grupy tetracyklin (najczęściej takie przebarwienia pojawiają się do ósmego roku życia) – koszt takiego wybielania to około 1500 złotych oraz dla osób mających przebarwienia na zębach powstałych po nadmiernym użyciu fluoru – koszt takiego zabiegu to również około 1500. Jeden i drugi zabieg można wykonać w White Studio.